Зак Хайман отбеляза 50-и гол при загубата на Едмънтън Ойлърс от Сенаторс
Global News | 2024-03-25 | 03:14:18

Зак Хайман отбеляза своя 50-и гол за сезона, но неговият Едмънтън Ойлърс беше победен с 5-3 от Отава Сенаторс в неделя.

Ойлърс поведе по-малко от четири минути след началото на мача, когато Матиас Екхолм пусна Адам Хенрике за неговия 20-ти за сезона. Отава отговори на силовата игра с по-малко от две минути закъснение с Дрейк Батерсън, използвайки перфектен пас, за да постави Джейкъб Чикрън.

Ойлърс вкараха два силни гола в първите четири минути на втория период. Леон Драйзайтл взе подаване от Евън Бушар и направи удар с остър ъгъл. Тогава Хаймън вкара своя исторически гол, като се отпусна отстрани на мрежата и вкара пас на Конър Макдейвид. Тим Стуцле стреля покрай блокировач на Калвин Пикард, за да намали преднината на Ойлърс до 3-2 малко повече от минута по-късно. Батерсън изравни резултата в силовата игра в края на втория.

Сенаторите продължиха силовата игра с 3:12 до края, когато Матиас Екхолм беше призован за задържане на Матийо Джоузеф. Отне им само девет секунди, за да отбележат гол с предимството на човека, като Chycrun удари в секундата си за вечерта. Parker Kelly добави празна мрежа.

Имейлът, от който се нуждаете за водещите новини за деня от Канада и целия свят. Имейлът, от който се нуждаете за водещите новини за деня от Канада и целия свят.

Ойлърс надиграха Сенс с 36-16. Йоонас Корписало заслужи победата с 33 спасявания.

Сенс бяха 3/4 в играта, докато Ойлърс бяха 2/3.

Евън Бушар направи три асистенции.

Ойлърс, 42-23-4, ще гостуват на Уинипег Джетс във вторник (630 CHED, двубой от 16:30 ч., мач от 18:00 ч.).